MAIL
NEWSLETTER 4
7.4.2014
ANNA POLÍVKOVÁ PATRONKOU ČESKÉ ÚČASTI
NA CARREŘE PANAMERICANĚ!
>> text PDF ke stažení

La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team se sešel se svojí patronkou Annou Polívkovou díky pohostinnosti Centra zánovních ojetých vozů Autosalonu Klokočka v Praze-Řepích při společné photo session. Anna tak zahájila společnou jízdu s týmem po stopách svého dědečka Jaroslava Juhana, který byl průkopníkem účasti ve slavné epoše Carrery v první polovině 50. let minulého století.

 

Setkání se zúčastnili piloti závodních vozů týmu Vojtěch Štajf, Petr Kačírek a Jaroslav Petrásek a s nimi i jejich navigátoři Vladimír Zelinka (spolujezdec Vojty Štajfa) a Jaroslav Jugas (spolujezdec Petra Kačírka), zejména pak také Subaru DL Coupé, sériová obdoba automobilu, jehož závodní verze právě vzniká v dílnách Subaru Czech Rally Teamu. Vůz na snímcích je jeden ze čtyř unikátů, kterými Vojtěch Štajf celkově disponuje. Jeden z nich naleznou fanoušci značky s hvězdami ve znaku v prodejně Emil Frey v Praze 5 a ten další, celkově čtvrtý, slouží jako zásobárna dílů pro stavbu závodního speciálu. Vůz na snímcích, oděný do týmových barev, je navíc stále v původním stavu a vypadá výborně i po 41 letech provozu. V té době Subaru teprve začínalo s výrobou modelů s pohonem všech kol, přesto však automobil charakterizuje další genetický znak vozů Subaru, tedy motor s protiběžnými písty.

 

Anna Polívková se tak pomyslně setkala se slavným dědečkem vyobrazeným na fotografii, která ozdobila Vojtův automobil. S týmem se na Carreru i ona vydává za jeho odkazem. "Na Jardu – nikdy mi moc nešlo říkat děda – mám vzpomínky jako na úžasného gentlemana a frajera. Byl vždy elegantní a vtipkoval v každém z osmi jazyků, které perfektně ovládal, a plynule přecházel z jednoho do druhého. Nesmírně ráda jsem poslouchala jeho vyprávění," dodává a neskrývá nadšení: "Já se na to nesmírně těším. V Mexiku je Jarda prý stále živou legendou, vždyť v roce 1954 dojel na celkovém čtvrtém místě a to o bronz přišel až v poslední etapě. Právě on inspiroval firmu Porsche k tomu, aby svoje špičkové modely začala nazývat Carrera. Díky tomu závodu také dostal guatemalské občanství. Do tohoto středoamerického státu se dostal neuvěřitelnou náhodou, ale takové náhody byly v jeho životě zřejmě naprosto běžné. Ostatně, můžete se o tom všem dočíst v knize Život bez brzd, která barvitě popisuje celý jeho životní příběh."

 

Setkání v příjemné atmosféře rychle uběhlo. Čerstvá vítězka soutěže Star Dance sice nepředvedla žádný ze svých tanečních modelů, zato si navlékla opravdovou závodní kombinézu a přípravy české účasti na Carreře po stopách Jaroslava Juhana pokračují dál. Postupně dochází k zástavbě ochranných rámů do některých z našich závodních speciálů, jiné už prošly lakovnou. Populární Carrery se v termínu od 16. do 23. října 2014 na 3500 km dlouhé trati mezi městy Veracruz a Zacatecas v Mexiku zúčastní čtyři české posádky s piloty Vojtěchem Štajfem, Petrem Kačírkem, Jaroslavem Petráskem a Josefem Vyštejnem a vozy tří značek – Subaru, Porsche a BMW.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení zde (ZIP 178MB)

Sdílejte s námi naše nadšaní
Váš La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team

>> text PDF ke stažení WEB   FACEBOOK   
© 2014 / all rights reserved LA CARRERA PANAMERICA
CZECH REPUBLIC RALLY TEAM
Týmlova 14, 140 00 Praha 4, Czech Republic
Jiří Vintr, Media manažer týmu, media@panamericanarally.cz